תקליטנים ופגיעות בשמיעה: מה צריך לדעת כדי להגן על האוזניים?

פגיעות בשמיעה ותקליטנים

כDJ אתה חשוף לסכנה גדולה לפגיעה בשמיעה.  אם היית בכמה הופעות DJ רועשות מדי, יכול להיות שהתחלת להבחין בתופעה מוכרת אך עם זאת מבעיתה של צלצול קבוע באזניים. הצלצול הזה הוא מגפה שפוגעת בDJS ואוהבי מוזיקה בכל רחבי העולם. התופעה הזו של צלצול האזניים נקרא באנגלית TINNITUS ובעברית טינטון. טינטון היא בעיה רפואית שכל DJ צריך להשמר ממנה. משמעותה בעצם היא שמיעת צפצוף קבוע בהעדר כל צליל אחר. ככה שאתה יכול להנות מאוד מהופעה  עם הווליום בשמיים, או מחתונה בה נתת בראש כתקליטן אבל אחר כך כשתרצה סתם לשבת בבית ולקרוא עיתון, לא תוכל להוציא את הצפצוף האינסופי מהאזניים שלך. יש כל מיני דרכים לטפל בטינטון אחרי שהוא כבר החל וכמובן שלא רק DJS נמצאים בסכנה, אבל אני רוצה להביא לכם כאן טיפ פשוט כדי להמנע מפגיעה כזו מלכתחילה.

אז מה עושים כדי להימנע מנזק מתמשך באוזניים?

 הדבר הראשון והחשוב ביותר שעליך לעשות על מנת להמנע ככל האפשר מנזק לאזניים הוא להוריד את הווליום סביבך. תקליטנים הרבה פעמים לא יכולים לשלוט בעצמה של מערכת הסאונד המרכזית, אבל הם יכולים לשלוט במוניטורים שלידם.

המוניטורים האלה יכולים להפוך לאויבים שלכם אם הם עובדים בעצמה חזקה מדי. זו הסיטואציה: אם אתה מגביר את המוניטורים יותר מדי, אז אתה צריך לעשות את אותו הדבר עם האזניות כדי לאזן את המוזיקה באזניים שלך. הצעד הראשון הוא להנמיך עד כמה שאפשר את הווליום גם באזניות וגם במוניטורים. כמובן עד לרמה שנוח לך לשמוע כל מה שאתה צריך לשמוע. אתה לא צריך להתחרות עם הווליום של הרחבה! אם אתה לא ממקסס כבה את המוניטורים. השתמש בהם רק כשאתה זקוק להם, כך האזניים שלך יכולות לקחת הפסקה מהרעש ולהרגע קצת. אל תשכח, הווליום תמיד עולה ככל שהערב מתקדם, אבל גם יש לזה 'תקרה', שלב בו הסאונד כבר לא נשמע טוב. תשמור את הווליומים הגבוהים לשלבים המתקדמים של הערב.

Recommended Posts
צרו קשר

פנו אליי עכשיו

 לסגור את המסיבה: איך לסיים הופעה כמו תקליטן מקצועיהתקליטן המתחיל: מה צריך לדעת?