האם תקליטן טוב צריך ציוד יקר? מדריך מיוחד

מה הקשר בין תקליטן לחתונה טוב לציוד יקר?

ציוד הוא רק הכלי שמטרתו לעזור לך להפוך להיות תקליטן טוב וליצור את הקסם שלך. תחשוב על אומנים וציירים: חלק מעדיפים אקריליק, אחרים פסטל ואחרים פשוט משתמשים בעט. בו בעת יש אומנים שמתמשים במחשב כדי לצייר וליצור את האמנות שלהם. אותו דבר עם תקליטנים. יש כאלה שיכולים להשיג את המטרות שלהם כשהם משתמשים בפטיפונים בני 30 שנה ומיקסר משומש שעלה 100 שקל ויש כאלה שיבחרו בציוד חדיש שעולה עשרות אלפי שקלים. הכל לחלוטין תלוי על מה אתה רוצה ליצור ואיזה ציוד מתאים לסגנון היצירה שלך. חשוב שהכלים לא יצמצמו את חופש הפעולה שלך ויגבילו את היצירתיות שלך. חשוב גם לא לבזב את הזמן בלמידה איך להשתמש בציוד שהוא הכי "אין", צריך להתחיל בציוד הכי בסיסי ומשם להבין מה זקוק לך כדי לממש את היצירה.

תקליטן ומיומנות

אחרי שאמרנו שקודם כל הדבר תלוי במיומנות שלך, אם אתה תקליטן טוב אתה תהיה תקליטן טוב ושציוד שונה משרת מטרות יצירתיות שונות. בכל זאת, ציוד יקר לא נשמע כמו ציוד זול אף פעם. כל דבר עושה הבדל, הפטיפון, הכבלים הכפתורים, פשוט הכל. אבל, ויש אבל, לא כולם בהכרח צריכים לקנות את הדברים הכי יקרים. ההחלטה במה להצטייד תלויה בהרבה משתנים. האם אתה רוצה לעסוק בזה כתחביב או באופן מקצועי, לתקלט במועדונים או בחתונות?

לא משנה באיזו דרך תבחר, העצה שלי היא שתבחר קודם כל בחברה שעוסקת בתחום שבחרת בו (חובבנים, מועדונים אירועים וכו'). אפילו שהתקציב מוגבל והעסק לא זול, כל היצרניות תמיד מציעות ציוד בסקאלה רחבה של מחירים. אל תלכו על ההכי קטן עם אתם צריכים ניידות או על ההכי כבד עם אתם צריכים את הביצוע הכי טוב. בקיצור, אל תלכו על משהו זול רק כי אין לכם כסף כרגע, תנסו לחסוך ולקנות אחד טוב יותר.

 

אז מה תקליטן חייב שיהיה לו?

רוב התקליטנים המנוסים מסכימים שכדי להגיע לרמה מסוימת כתקליטן פשוט צריך לעבוד קשה, זה משהו שאפשר ללמוד. אפשר ללמוד איך להשתמש בתוכנה ובחומרה, איך לעשות מיקסים באופן בסיסי וכיוצא בזה. השלב הבא לעומת זאת, בו אתה צריך לייצר "רגעים קסומים" – קשה יותר. זה מפני שאין חוקים ברורים לאיך לעשות את זה וכל אחד עושה את זה באופן שונה לגמרי. זו בדיוק הסיבה שאם אתה רוצה להיות DJ אתה צריך להבין שזה גם גם מדע, ובאותה מידה, אומנות.

אז מה נכון באופן אובייקטיבי?

אחרי שאמרנו את זה, יש כמה אמיתות במקצוע הזה שהן כן נכונות באופן אובייקטיבי. חייבת להיות לך אהבה אמיתית וכנה לסגנונות המוזיקה שאתה מנגן. כמו כן, חייבת להיות לך תשוקה לרצות להשמיע לקהל את הגרסאות המיוחדות שלך לשירים שאתה אוהב. אחרי הכל, אתה לא מנגן את המוזיקה הזאת רק לעצמך (אלא אם כן אתה רק תקליטן לבד בחדר), תקליטנות היא אומנות של קהל. חשוב לזכור שאתה מנגן מול קהל, בין אם במועדון או בחתונה, שרוצה שיבדרו אותו שירימו לו את המצברוח. הקהל יכול להגיב לתשוקה שיש לך למוזיקה, תאמינו לי שהקהל יודע אם לDJ יש אהבה למה שהוא משמיע או בכלל לא. בואו נגיד שבמיוחד במקרה בו התקליטן משמיע משהו שהוא לא אוהב, הקהל ישים לב מיד.
אפילו שאת החלק האחרון הזה שדיברנו עליו אי אפשר ללמד, אתם בטח קוראים את זה וחושבים לעצמכם "זאת לא בעיה בשבילי, אני חולה על מוזיקה וזה בדיוק מה שאני רוצה לעשות. אם כך, החדשות הטובות הן שעם הזמן והתרגול תוכלו לפתח את התכונה הזאת שצריך כדי ליצור "רגעים קסומים" עם הקהל. העיקר להתעקש לנגן מול אנשים ולעשות כמה שיותר אירועים, ככה תהיה לכם את האיכות שמבדילה תקליטן טוב מסתם אייפוד על שאפל.

 

Recommended Posts
צרו קשר

פנו אליי עכשיו

 התקליטן המתחיל: מה צריך לדעת?כל הסיבות למה צריך תקליטן לחתונה מקצועי